ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Yeni yemek hizmetini nasıl buldunuz?

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Harita
KIRIKKALE

"DÜNÜMÜZ YARINLARIMIZDIR" KARS'TA

Tarih 30 Temmuz 2015, 15:15 Editör Admin

İlim Yayma Cemiyeti Kırıkkale Şubesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2014 yılı destek programı kapsamında finanse edilen ve gençlerimize tarih bilinci ve hareketlilik kazandırmak amacıyla hazırlanan ‘Dünümüz, Yarınlarımızdır’ projesi kapsamında Kars gezisi gerçekleştirildi.

İlim Yayma Cemiyeti Kırıkkale Şubesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2014 yılı destek programı kapsamında finanse edilen ve gençlerimize tarih bilinci ve hareketlilik kazandırmak amacıyla hazırlanan ‘Dünümüz, Yarınlarımızdır’ projesi kapsamında; 24 kişilik Kırıkkale İmam Hatip Lisesi öğrencisi, 38 kişilik Kırıkkale üniversitesi öğrencilerinden oluşan 62 kişilik öğrenci grubu 21-22-23 Mart 2015 tarihinde Kars’a 3 günlük bir gezi düzenlendi. Kars’ta ilk olarak projenin bir bir ayağının sağlaması olan ve İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi’nin tertiplediği Çanakkale fotoğraf sergisi ziyaret edildi. Sonraki gün ise tarihi 300 lü yıllara dayanan ani harabeleri ziyaret edildi. Daha sonra sırasıyla kars kalesi,Ebul Hasan Harakani türbesi ve camii,kümbet camii, büyük katedral,Yusuf paşa ve Fethiye camileri gezildi. Ertesi gün ise serhat şehri Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki şehitlikler ziyaret edildi.oldukça duygulu anların yaşandığı şehitlikte öğrencilerimiz şehitlerimizin ruhlarına Kuran-ı Kerim okudular.ulus olmanın vatan olmanın bedelini canları ödemiş aziz şehitlerimiz bu proje kapsamında bir kez daha anıldı. Projenin bundan sonraki ayağında ise Erzurum ziyaretleri yapılacak öğrenciler ve öğrenci aileleri bu gezilerden oldukça memnunlar ve Gençlik ve Spor Bakanlığına ve proje yürütücüsü İlim Yayma Cemiyeti Kırıkkale Şubesine gerek yazılı gerekse sözlü olarak teşekkürlerini bildirdiler.

Bu haber 525 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İlim Yayma Cemiyeti

2017-2018 YILI YURT ÜCRETLERİMİZ

2017-2018 YILI YURT ÜCRETLERİMİZ 2017-2018 YILI YURT ÜCRETLERİMİZ

BİR HAYIR ÇAĞRISI

BİR HAYIR ÇAĞRISI 2016-2017 Yılı Eğitim-Öğretim dönemi yurtta kalan öğrencilerimizin iaşesinde kullanılmak üzere kurban bağışlarınızı...

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VİDEO ARA


Kırıkkalede Özel Yurt www.hasansaglamyurdu.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Sitemiz En iyi 1024*768 piksel çözünürlükte görülebilir. Her hakkı saklıdır.
***Copyright 2010***

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi